Кропивницький: Дискусії навколо реконструкції Центрального скверу тривають

Кропивницький: Дискусії навколо реконструкції Центрального скверу тривають

 

Сьогодні, 2 листопада, заступник міського голови Олександр Мосін провів робочу нараду з питань реконструкції Центрального скверу у Кропивницькому.

 

Учасниками наради стали начальник управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища міської ради Роман Лунгол, завідувач сектором екології управління земельних відносин і охорони навколишнього природного середовища Галина Негода та представниці ГО «Озелення. Кропивницький» Надія Паливода та Ірина Романескул.

 

Як пише Крпивницька міська рада у ФБ: Олександр Мосін зауважив, що наразі тривають підготовчі роботи до реконструкції цієї території. Почнуть же будівельники з надважливого на сьогодні завдання – ліквідації  аварійних підвалів, що розташовані під сквером.

 

–  Ми обвалимо ці приміщення і засипимо їх. Тоді ця територія, що надзвичайно важливо, стане безпечною і не нестиме загрози життю і здоров’ю людей.  Потім нам необхідно прибрати сухостій. Я запрошую вас, громадські активісти, до конструктивної співпраці в цьому питанні. Ви, спільно з підрядниками і представниками органів місцевого самоврядування контролюватимете процес видалення аварійних дерев, санітарної обрізки і разом ми обговоримо, які зелені насадження мають з’явитися у сквері, – наголосив Олександр Мосін.

 

 Заступник міського голови запевнив – мета міської влади залишається незмінною – оновити сквер, осучаснити його, максимально зберігши дерева. Головне, що сквер стане сучасним осередком відпочинку усіх містян та гостей міста, з новими лавками, влаштованими доріжками, сучасним освітленням та фонтанами.

 

Нагадаємо: Лише три дерева у Центральному сквері визнали аварійними

 

 

 

Як пише у групі Озеленення Кропивницький у ФБ Надія Паливода: 

 

"Щодо Центрального скверу. Сьогодні вранці нас (представників громади) запросили до Мосіна і до "спільної роботи" щодо реконструкції скверу.

Я одразу поясню тим людям, які кажуть: "Ну як це так, або ви з ними боретеся, або ви дали задню і вже пішли на співпрацю".

 

Треба розуміти межі цієї співпраці. Ми проти того, що компанія "Макдональдс" забирає в громади половину скверу, щоб його знищити, закатати в асфальт і побудувати свою закусочну.

Ми проти того, що, прогинаючись під агресивні апетити "Макдональдса", міська влада пішла в них на поводу і незаконно змінила цільове призначення землі – з рекреаційної зони на "зону житлової і громадської забудови".

 

Щодо цих незаконних дій триває розгляд нашого позову в суді, наступне засідання 8 листопада.

Водночас ми НЕ проти реконструкції ПОЛОВИНИ скверу, про яку говорить міська рада і забудовник ("Укрсфера").

Вони запросили нас до співпраці в плані того, щоб ми могли самі бачити і передавати громаді про те, які дерева спилюються, які обрізаються (і що це за обрізка, чи правильно вона робиться), навіщо знімати верхній шар землі і т.д.

В мене вибір – або сидіти вдома і просто бути проти, або долучитися до цих дій, де мати можливість спілкуватися з тими людьми, які приймають рішення.

Може, навіть вдасться їм в очі якось пояснити, що зелена зона важливіша за котлети, і що котлетами не можна дихати.

Хоча… пару фраз було сказано, які власне все пояснюють:

Олександр Мосін (заступник мера): "Інвестор вкладає кошти в реконстукцію цього скверу, щоб його забудувати".

Роман Лунгул (управління земвідносин і екології): "А з чого ви взяли, що на цій ділянці не можна будуватися?".

Я вважаю, що на цьому етапі зупинити компанію "Макдональдс" від загарбання чергового скверу може тільки всеукраїнський бойкот цієї мережі закусочних. Компанія, яка свідомо себе дискредитує і псує свою репутацію, не буде успішною.

На фото – половина скверу, яку вирубають".

 

Як прокоментувала зустріч представників міської влади і екоактивістів Ірина Романескул: 

 

– Конструктивної розмови між нами не вийшло. На запитання про наявність технічного паспорту реконструкції скверу "Центральний" та законність проведення будівельних робіт під час суду з приводу цього питання – відповіді від влади не було.

 

 

Як і немає змістовної відповіді на звернення депутата Кропивницької районної ради Олександра Рихлицького про надання копії технічних умов реконструкції скверу "Центральній" по вул. Преображенській.

 

"Як ми і думали, жодного документу стосовно будівництва у сквері немає!"

 

Кропивничани вийшли на захист дерев у Центральному сквері (ФОТО)

 

 

 

 

 

Источник:

ugorod.kr.ua

02.11.2021No comments, , Актуальные новости

Добавить комментарий